JURA - strefa marki

 

 

Ponad 90 lat innowacji,

tradycji, jakości i wzornictwa

 

Od 1931 roku marka JURA z siedzibą w Niederbuchsiten, w Szwajcarii niewątpliwie jest synonimem najwyższej jakości, pionierskich innowacji, pierwszorzędnego wzornictwa i zrównoważonego rozwoju.

JURA zajmując się produkcją wyłącznie automatycznych ekspresów do kawy, jest niekwestionowanym specjalistą w swojej branży i od lat 80-tych głównym graczem w sektorze urządzeń AGD. JURA jako globalny lider innowacji w zakresie automatycznych ekspresów do kawy za najważniejsze wartości stawia precyzję, trwałość oraz jakość obsługi klienta. Dbałość o każdy szczegół to priorytet i to na każdym etapie eksploatacji urządzenia, od rekomendacji właściwego urządzenia po pełną obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną.

 

 

Dlaczego ekspresy JURA

to właściwy wybór?

 


JURA spełnia najbardziej rygorystyczne szwajcarskie wymagania jakościowe. Inżynierowie JURA nieustannie pracują nad nowymi technologiami i komponentami na każdym etapie od projektowania po finalny produkt w filiżance.


Czym wyróżniają się ekspresy JURA? Najważniejsza jest technologia i 100 procentowe zadowolenie każdego Klienta, aby mógł delektować się możliwie najlepszą kawą przygotowaną przez automatyczny ekspres do kawy. Dlatego nieustannie doskonalimy nasze urządzenia ‑ czego dowodem jest szereg technologii posiadających patenty JURA.


Szwajcarski design i szwajcarska architektura cieszą się renomą na całym świecie. Ekspresy JURA cechują wyraziste, eleganckie formy z dbałością o nadzwyczajną precyzję wykonania i bezkompromisową jakość obróbki.

 

Wejdź do świata perfekcyjnej kawy

Ekspresy JURA to gwarancja najlepszej jakości kawy, w połączeniu z prostą obsługą i doskonałym wzornictwem.

Poznaj produkty marki JURA

 

JURA ekspresy domowe

JURA ekspresy profesjonalne

JURA akcesoria

JURA produkty do konserwacji

 

 

Kawy JURA

 Poznaj doskonałe mieszanki kaw wypalane we własnej palarni JURA

 

Jura kawy

Wyrafinowany smak kaw JURA

 W 1937 roku JURA zaprezentowała swój pierwszy ekspres, a w połowie lat 80 pierwszy automatyczny ekspres. W 1994 JURA całkowicie zrewolucjonizowała rynek wydając IMPRESSA 500. JURA jest firmą koncentrującą się wyłącznie na kawie, dlatego też może opracowywać daleko idące innowacje i zaawansowane technologie. W siedzibie JURA w miejscowości Niederbuchsiten powstała własna palarnia, w której wypalane są najlepsze mieszanki ziaren w sposób tradycyjny. 

 

 

JURA kluczowe technologie

 

 

 

Szwajcarska precyzja

JURA jest szwajcarską firmą, której historia sięga 1931 roku. JURA zajmując się produkcją wyłącznie automatycznych ekspresów do kawy klasy Premium, jest niekwestionowanym specjalistą w swojej branży i od lat 80-tych głównym graczem w sektorze urządzeń AGD.

 

 

Q&A

Najczęściej zadawane pytania

 

Gdzie produkowane są ekspresy JURA?

Wszystkie urządzenia projektowane są przez inżynierów firmy JURA w Szwajcarii, na czele z naszymi opatentowanymi technologiami. Produkcja ekspresów odbywa się w dwóch miejscach w Europie — częściowo w Szwajcarii i częściowo w Portugalii, w całości jednak jest to proces nadzorowany przez firmę JURA.

 

Czym jest technologia P.E.P.©?

Technologia P.E.P.© (Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej) służy wydobyciu z kawy pełni smaku i aromatu. Podczas procesu woda pod wysokim ciśnieniem przepuszczana jest przez zmielone ziarna pulsacyjnie, z częstotliwością optymalnie dobraną do ilości kawy. Dłuższy czas ekstrakcji oznacza głębszy aromat i bardziej intensywny napar.

 

Czym różni się kawa na zimno od cold brew?

Tradycyjne zimne napoje kawowe robione są na bazie schłodzonego espresso, przez co napój nabiera nieprzyjemnej goryczki i kwasowości. Inżynierowie JURA jako pierwsi na świecie zaprojektowali automatyczny ekspres Z10, który pozwala na przygotowanie kawy za pomocą pulsującej pod wysokim ciśnieniem zimnej wody. Dzięki temu przygotujesz prawdziwe cold brew w jedynie w 95 sekund.

 

Jak często czyścić system mleczny?

Czyszczenie systemu mlecznego powinno się przeprowadzać na koniec dnia, po ostatniej kawie mlecznej. Środek czyszczący JURA skutecznie usuwa tłuszcz mleczny i białko, aby zawsze cieszyć się lekką i delikatną pianką mleczną w specjałach kawowych. Dodatkowo, w każdej chwili można rozebrać przystawkę spieniającą na części pierwsze i opłukać je pod bieżącą wodą.

 

Czy konieczne jest stosowanie filtrów do wody?

Urządzenia JURA dają możliwość wyboru, zależną od twardości używanej wody. Po przelaniu odpowiedniej ilości wody ekspres poinformuje użytkownika o konieczności wymiany filtra stosownym komunikatem na wyświetlaczu urządzenia. Gdy używana do przygotowania kawy woda jest dość twarda (powyżej 16 stopni dH) zalecamy regularne stosowanie tabletek odkamieniających. Jeżeli w Państwa domu założony jest zewnętrzny filtr, np. odwróconej osmozy — nie należy w takim wypadku korzystać z filtrów CLARIS, ponieważ podwójna filtracja wody może źle wpływać na części wewnętrzne urządzenia.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl