BLOG

ANIRAX - Blog

 

Wyróżnienia

Ekspres do kawy w firmie. Jaki model kupić? 0

Ekspres do kawy, to jedno z najważniejszych urządzeń w każdym biurze. Wielu z nas rozpoczyna pracę od wizyty w firmowej kuchni i wypicia pysznej, pobudzającej do działania kawy.

Wokół ekspresu przez cały dzień gromadzi się większość pracowników i to zazwyczaj najlepsze miejsce do ich integracji. Jaki model ekspresu najlepiej sprawdzi się w firmie?

 

JURA w biurze

Dobra kawa z ekspresu motywuje do pracy.

Zapewnienie pracownikom dostępu do kawy jest coraz częściej uważane wręcz za obowiązek przedsiębiorcy. Tym bardziej, że dobra kawa w firmie, to nie tylko idealny sposób na zmotywowanie pracowników, ale również na podniesienie prestiżu firmy, a czasem nawet oczarowanie klientów. Chcąc sprostać pewnym standardom obsługi klienta i dorównać konkurencji, dziś nie wyobrażamy sobie spotkania biznesowego, omawiania pomysłów w biurze projektowym, czy chociażby wizyty w salonie fryzjerskim, kosmetycznym bez filiżanki aromatycznej kawy.

Jak wybrać ekspres do biura?

Wybierając ekspres do biura należy przede wszystkim zwrócić uwagę na prostotę użytkowania oraz dopasowanie do potrzeb i ilości pracowników. Wydajność urządzenia to kwestia kluczowa. Musimy oszacować ilość wydawanych kaw dziennie na podstawie ilości pracowników i gości, dzięki czemu dopasujemy odpowiednie urządzenie, które zapewni bezawaryjną pracę.

 

JURA w biurze 

Bardzo ważną sprawą jest też prostota użytkowania. Dziś ekspresy automatyczne ograniczają rolę osoby przygotowującej kawę do wyboru przycisku i odebrania gotowego napoju. Dlatego w tym przypadku idealne rozwiązanie to urządzenia z opcją One Touch, które jednym dotknięciem przygotowują zarówno kawy czarne, jak i mleczne. Warto zwrócić uwagę na wyświetlacz, gdyż jest on głównym centrum dowodzenia ekspresu, dlatego musi być czytelny i intuicyjny. Większość dostępnych urządzeń posiada duże wyświetlacze graficzne pokazujące jasne komunikaty, które informują nas o potrzebie napełnienia pojemnika na kawę, opróżnienia pojemnika z fusami, czy konieczności płukania, czyszczenia lub odkamieniania ekspresu.

W przypadku jeśli nie zależy nam na kawach mlecznych, a na dobrej kawie czarnej - idealnym rozwiązaniem może okazać się ekspres przelewowy, który w ostatnim czasie stał się bardzo popularny w biurach, czy miejscach, gdzie w jednym czasie musimy zaserwować kilka kaw.

Bardzo ważne jest, aby pamiętać o higienie urządzenia, ponieważ przy odpowiedniej pielęgnacji i czyszczeniu, ekspres do kawy będzie zawsze sprawny i gotowy do pracy. Jeśli w firmie nie zostanie wyznaczona osoba odpowiedzialna za dane urządzenie, ekspres będzie „niczyj” i tym samym nikt nie będzie poczuwał się do obowiązku wyrzucenia fusów, wyczyszczenia spieniacza, wymiany filtra, odkamienienia i itp. Problem ten dotyczy zarówno małych, średnich, jak i większych firm. Oprócz sprzedaży ekspresów, prowadzimy też serwis ekspresów, więc znamy ten problem z autopsji.

 

NIVONA w biurze

Ekspres do kawy dla małej i średniej firmy.

W małej i średniej firmie średnio przyjmujemy wydajność na poziomie do 10-30 kaw dziennie. Według tego kryterium powinniśmy dobrać odpowiednie urządzenie, gdyż ekspres musi być dostosowany do serwowania takiej ilości kaw dziennie. Warto też zwrócić uwagę na:

  • pojemność zbiorników do wody,
  • pojemność zbiorników na ziarna kawy,
  • tacki na skropliny,
  • pojemnik na tzw. ciasteczka, czyli fusy.

 

Ma to bardzo duże znaczenie, gdyż przy małych zbiornikach, konieczność ich napełniania lub opróżniania może okazać się bardzo uciążliwa i męcząca. W małych biurach do 10 pracowników z powodzeniem dadzą radę urządzenia z przeznaczeniem do użytku domowego a tu wybór jest bardzo duży.

Przykładowo, w większości małych i średnich firm świetnie sprawdza się:

Ekspres do kawy dla dużej firmy.

W dużych firmach średnio przyjmujemy wydajność na poziomie do 50-150 kaw dziennie. W takim przypadku musimy pomyśleć o urządzeniu profesjonalnym, który poradzi sobie z taką ilością napojów. W bardzo dużej firmie warto postawić na ekspresy do kawy, które mają możliwość bezpośredniego podłączenia do wody, czy możliwość zrzucania fusów do dużego pojemnika na odpadki, a także podłączenia tacy ociekowej do ścieków. Jeśli będziemy chcieli zaoszczędzić i kupimy ekspres o mniejszej wydajności niż potrzebujemy, to prędzej, czy później będziemy musieli liczyć się z częstymi naprawami, niezadowolonymi pracownikami i rosnącymi kosztami eksploatacji. Dlatego wybierając ekspres do dużej firmy nie warto oszczędzać, należy wszystko dokładnie przemyśleć i zakup traktować bardziej jak inwestycję w firmę, a nie jak wydatek.

 

JURA system blokady

 

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem ekspresu do firmy, zapraszamy serdecznie do kontaktu, postaramy się doradzić i zasugerować wybór odpowiedniego urządzenia.

Jesteśmy do dyspozycji pod adresem: biuro@anirax.pl

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl