Speciality Coffee to kawa najwyższej jakości, tzw. czarne złoto. Taki tytuł dostają kawy, które podczas specjalistycznej oceny otrzymały od Q-graderów ponad 80 na 100 możliwych punktów. W ocenie brane są pod uwagę zarówno zielone, jak i wypalone ziarna, szczególnie jednak zwraca się uwagę na smak i aromat zaparzonej kawy. Nad promocją tego segmentu kawy czuwa Speciality Coffee Assosiation of Europe.

Mistrzostwa Baristów, zarówno w Polsce jak i na świecie, rozgrywają się tylko i wyłącznie na kawach Speciality, co potwierdza ich wyjątkowość. Jest to ekskluzywny produkt, który stanowi jedynie 1% całego rynku kawy. Jednak niepowtarzalny smak kawy oraz rewelacyjny stosunek ceny do jakości sprawiają, że kawa Speciality, ten nigdy nie wróci do non-speciality, czyli komercyjnych ziaren. Kawa musi być jasno lub średnio palona, by naturalny smak nie został zdominowany przez nuty palone. W tak wypalonej kawie można wyczuć naturalny smak czekolady, toffi i różnego rodzaju owoców. Istotny jest też czas od daty palenia, który nie powinien przekraczać 3 miesięcy.

Nasz sklep oferuje wysokogatunkowe kawy z segmentu Speciality, których smak i aromat góruje nad tym, co możemy spotkać na marketowych półkach. Zapraszamy serdecznie do zakupów wszystkich Klientów, którzy cenią kawę w najlepszym wydaniu. Zapewniamy szeroki wybór mieszanek i profesjonalne doradztwo.

Kawa ziarnista Arcaffe Mokacrema 100% CSC 1 kg  Kawa ziarnista Arcaffe Mokacrema 100% CSC 1 kg
Producent: Arcaffe
Cena: 109,00 zł 125,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Kawa ziarnista Arcaffe Roma  100% CSC 1 kg   Kawa ziarnista Arcaffe Roma 100% CSC 1 kg
Producent: Arcaffe
Cena: 99,00 zł 109,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Kawa ziarnista Arcaffe Gorgona CSC 1 kg Kawa ziarnista Arcaffe Gorgona CSC 1 kg
Producent: Arcaffe
Cena: 89,00 zł 109,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Kawa ziarnista Arcaffe Meloria  1 kg Kawa ziarnista Arcaffe Meloria 1 kg
Producent: Arcaffe
Cena: 85,00 zł 95,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl