Co zrobić, gdy spieniacz nie działa? 0

Co zrobić gdy spieniacz nie działa?

Mamy ochotę na przyrządzenie naszego ulubionego cappuccino, uruchamiamy ekspres a on odmawia nam posłuszeństwa. Spieniacz pluje mlekiem lub w ogóle go nie zaciąga.

W tej sytuacji musimy dokładnie umyć każdy element spieniacza osobno, najlepiej wodą z płynem. Możemy również użyć do tego szczoteczek lub delikatnych drucików w celu udrożnienia wszystkich otworów. Wszelkie wskazówki odnośnie poprawnego czyszczenia spieniacza dokładnie opisane są w instrukcji urządzenia, gdzie radzimy zajrzeć.

Nieczyszczony systematycznie spieniacz jest jedną z najczęstszych przyczyn usterek w ekspresach do kawy.

 

 

Pamiętajmy o tym, że lato sprzyja szybszemu zasychaniu i fermentacji mleka, dlatego:

  • po każdym cyklu przyrządzania kaw mlecznych, powinniśmy przeprowadzić proces płukania
  • a przynajmniej 2-3 razy w tygodniu przeczyścić spieniacz specjalistycznym płynem.

 

Zabieg ten ma na celu odtłuszczenie układu mlecznego, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się zawsze gęstą pianką mleczną.

W celu przygotowania roztworu mieszamy płyn w odpowiednim stosunku z wodą (zgodnie z wytycznymi podanymi na opakowaniu). Następnie umieszczamy wężyk w przygotowanym roztworze i z menu wybieramy i uruchamiamy program automatycznego czyszczenia. Ekspres wyświetlając odpowiednie komunikaty przeprowadza nas przez cały proces czyszczenia. 

 

 

Zalecamy również odkamienić ekspres. Jeśli grzałka przepływowa jest zakamieniona, nie jest w stanie nagrzać wody, aby wytworzyć parę potrzebną do spienienia mleka. W tym przypadku również przygotowujemy roztwór z użyciem wody i odkamieniacza lub tabletek odkamieniających w odpowiednich proporcjach, które zawsze podane są na opakowaniu.

 

UWAGA! Pamiętajmy, aby przed uruchomieniem procesu odkamieniania zawsze wyjąć filtr do wody, ponieważ jeśli tego nie zrobimy resztki roztworu pozostaną w filtrze.

 

Jeśli Twój spieniacz nadal nie będzie działał tak jak powinien, nie pozostaje nic innego, jak zgłosić się do serwisu.   

 

POLECAMY:

PŁYNY ODKAMIENIAJĄCE

TABLETKI ODKAMIENIAJĄCE

PŁYNY CZYSZCZĄCE OBWODY MLECZNE

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl