Jak dbać o ekspres ciśnieniowy? 1

Jak dbać o ekspres ciśnieniowy?

Kupując ekspres do kawy musimy wiedzieć, że aby raczyć się zawsze pysznym, aromatycznym napojem, konieczne jest systematyczne czyszczenie urządzenia. Utrzymanie ekspresu ciśnieniowego w czystości ma ogromne znaczenie, gdyż oprócz tego, że wpływa na jakość kawy, przedłuża też żywotność sprzętu. Większość ekspresów dostępnych na rynku, posiada zintegrowane systemy czyszczące. Ekspres sam informuje nas o konieczności przeprowadzenia danej czynności, wyświetlając odpowiednie komunikaty, co jest bardzo wygodną opcją. Jak dbać o ekspres ciśnieniowy, by służył nam bezawaryjnie przez lata?

 

Regularne czyszczenie ekspresu

Regularne czyszczenie ekspresu ciśnieniowego polega na wykonywaniu określonych czynności, a mianowicie:

  • Płukanie systemu mlecznego – powinno się odbywać po każdym cyklu kaw mlecznych.
  • Opróżnianie tacki ociekowej i pojemnika na fusy – najlepiej wykonywać tę czynność codziennie.
  • Czyszczenie i odtłuszczanie obwodów mlecznych specjalnym preparatem – czynność powtarzać codziennie lub maksymalnie co 2-3 dni. W zależności od ilości kaw, możemy raz w tygodniu rozłożyć spieniacz na elementy i umyć wszystkie części osobno.
  • Mycie bloku zaparzacza – warto robić to, co 2 tygodnie lub przy czyszczeniu obwodów kawy.
  • Czyszczenie obwodów kawy – zalecane jest, by czyścić obwody specjalną tabletką raz w miesiącu lub co 200 kaw.
  • Odkamienianie ekspresu do kawy – należy szczególnie pamiętać o tym ważnym zabiegu i wykonywać go co 60 - 90 dni.

 

Dodatkowe informacje temat konserwacji ekspresu:

Konserwacja ekspresu do kawy - co musisz wiedzieć?

Jak czyścić ekspres do kawy?

 

ANIRAX - Filtr CLARIS 

Używanie filtrowanej wody do zaparzania kawy

Kawa w 98% składa się z wody, dlatego też jej jakość ma ogromne znaczenie dla idealnego smaku naszej kawy. W bieżącej wodzie znajduje się m.in. wapń, minerały a także śladowe ilości ołowiu, miedzi, czy chloru. Producenci ekspresów do kawy zalecają stosowanie filtrów do wody, których głównym zadaniem jest pochłanianie jedynie szkodliwych substancji. W wodzie pozostają natomiast minerały i związku fluoru, jako nośniki smaku. Używanie filtrowanej wody ma znaczenie nie tylko dla samego smaku wody, ale znacząco wpływa też na sprawną pracę urządzenia i nie powoduje odkładania się wapnia w ekspresie ciśnieniowym.

 

ANIRAX - Status konserwacji 

Odkamienianie ekspresu

Aby odkamienić ekspres do kawy, należy wybrać z menu odpowiedni komunikat, zazwyczaj Odkamienianie systemu. W większości urządzeń na wyświetlaczu będą pojawiały się dokładne polecenia, co należy robić. Proces ten może się różnić w zależności od producenta, dlatego ważne jest postępowanie zawsze z wytycznymi zapisanymi w instrukcji danego urządzenia. Aby rozpocząć odkamienianie ekspresu, do zbiornika na wodę wlewamy 250 ml lub 500 ml wody (w zależności od zaleceń) i dolewamy 250 ml odkamieniacza. Uruchamiamy system i postępujemy zgodnie z komunikatami. Cały proces trwa ok. 30-40min.        

 

Zapraszamy serdecznie do zapoznania z kompleksową ofertą naszego sklepu internetowego anirax, gdzie znajdą Państwo nie tylko wysokiej klasy ekspresy do kawy renomowanych producentów np. Jura, Nivona, czy Melitta, ale też specjalistyczne środki do konserwacji i czyszczenia tego typu sprzętu.

Komentarze do wpisu (1)

14 listopada 2020

Ja posiadam ekspres ciśnieniowy i moje czyszczenie polega na: raz na 2 mce wymieniam filtr, robię cały proces odkamieniania i czyszczę termoblok. Jak narazie działa sprzęt bez zarzutu

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl