Wyróżnienia

Jaki ekspres JURA sprawdzi się w domu? 0

W wielu domach ekspres do kawy to podstawowe i wręcz czasem najważniejsze urządzenie w kuchni. Nie wyobrażamy sobie poranka bez kawy, która codziennie stawia nas na nogi, czy leniwego, niedzielnego popołudnia z naszym ulubionym specjałem kawowym. Dziś dzięki rewolucyjnemu systemowi zaparzania, nie wychodząc z domu, możemy zaserwować sobie kawę, tak jakby przyrządził ją prawdziwy barista. Często zastanawiając się nad zakupem dobrego ekspresu, pytacie nas na czym polega wyjątkowość ekspresów JURA? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie: "Dlaczego ekspresy szwajcarskiego producenta JURA uważane są za najlepsze urządzenia na świecie?" oraz "Jaki ekspres JURA sprawdzi się najlepiej w domu?"          

       

Anirax - Jura E8 

Dlaczego ekspresy JURA uważane są za najlepsze urządzenia na świecie?

Ekspresy automatyczne JURA utożsamiane są z najlepszą jakością parzonej kawy, maksymalną prostotą obsługi i doskonałym wzornictwem, nic więc dziwnego, że stały się synonimem wysokiej jakości. JURA od lat jest niekwestionowanym liderem wśród producentów automatycznych ekspresów do kawy segmentu premium. Wszystko to idzie w parze z bardzo dobrym, solidnym wykonaniem urządzeń i jak przystało na miano produktu szwajcarskiego z wyjątkową niezawodnością.

Ekspresy do kawy JURA podzielone zostały na kilka linii w zależności od posiadanych funkcji oraz wielkości urządzenia. Zanim przejdziemy do opisu najlepszych naszym zdaniem modeli, warto wspomnieć o kilku najważniejszych cechach, które wyróżniają JURĘ na tle konkurencji i podkreślają wyjątkowość tej marki.

 

Charakterystyka ekspresów do kawy JURA.

Niewątpliwie najmocniejszą zaletą ekspresów JURA jest doskonały smak kawy. To wszystko za sprawą regulowanej jednostki zaparzania (od 5 do 16g – największa na rynku) oraz rewolucyjnego procesu impulsowego parzenia (P.E.P.®), który gwarantuje nam kawę w standardzie najlepszych światowych kawiarni. Dzięki P.E.P.® gorąca woda przetłaczana jest przez zmieloną kawę w szybko postępujących po sobie cyklach, w celu wydobycia całego bogactwa ukrytych w kawie aromatów. P.E.P.® dotyczy wyłącznie małych objętościowo napojów takich jak ristretto i espresso, które posiadają gęste body pokryte wyjątkowo grubą, orzechową cremą.

Kolejną mocną stroną JURY są innowacyjne dysze do spieniania mleka z technologią gładkiej pianki (fine foam). Rewolucyjne dysze spieniają mleko uzyskując idealnie gładką teksturę bez jakichkolwiek pęcherzyków powietrza. Różnicę w jakości spienionego mleka nie tylko widać gołym okiem, ale da się również odczuć w smaku.      

Dużym osiągnięciem JURY jest technologia inteligentnego systemu wody (I.W.S.®), który automatycznie rozpoznaje filtr do wody CLARIS Smart zapewniając tym samym optymalną ochronę ekspresu oraz gwarantuje najlepszy smak kawy. Filtr skutecznie usuwa z wody kamień i szkodliwe substancje zachowując właściwą ilość związków fluoru będących nośnikami smaku.  Jak wiadomo, kawa w 98% składa się z wody, dlatego też stosowanie filtra ma ogromy wpływ na jakość i smak naszej kawy.   

Perfekcyjny młynek AromaG3 mieli ziarna kawy znacznie precyzyjniej i dwukrotnie szybciej, dbając przy tym o zachowanie aromatu wydobywanego z kawy. W modelu Z6 zastosowano nowy młynek Professional Aroma Grinder, który zapewnia jeszcze większą jakość mielenia i jeszcze więcej aromatu, a przy tym jest zdecydowanie bardziej cichy.

JURA bardzo dużą wagę przywiązuje do wyjątkowo intuicyjnej obsługi swoich urządzeń, począwszy od programowania przepisów, nawigacji po menu, przygotowania specjałów kawowych po wszystkie procesy czyszczące. Pamiętajmy, że utrzymanie ekspresu w czystości ma wpływ nie tylko na jakość naszej kawy, ale przede wszystkim na żywotność urządzenia, dlatego musi odbywać się systematycznie.   

Podążając za nowinkami technologicznymi ekspresy JURA posiadają możliwość sterowania urządzenia za pomocą smartfona przy użyciu najnowocześniejszego systemu JOE (Jura Operating Experience) lub w starszych modelach za pomocą technologii Smart Connect i odpowiedniej aplikacji. Aplikacja jest  bardzo przydatna w ustawianiu przepisów, podglądaniu statystyk, czy podejrzeniu filmików instruktażowych.

 

Jaki ekspres Jura sprawdzi się w domu?

Ekspres do domu powinien być przede wszystkim bardzo intuicyjny, aby samo przygotowanie danego specjału kawowego, czy też uruchomienie procesu czyszczenia było dziecinnie proste i wymagało od nas jak najmniej zaangażowania. Ekspresy do kawy JURA posiadają kolorowe wyświetlacze, sterowane są za pomocą przycisków, lub dotykowego panelu (S8/S80), z bardzo jasnymi komunikatami.

Wybierając ekspres do kuchni, warto pomyśleć również o dopasowaniu urządzenia do charakteru naszego wnętrza. Ekspresy JURA zachwycają prostymi a zarazem eleganckimi liniami. Doskonały wygląd urządzeń często nagradzany jest na różnego rodzaju konkursach wzorniczych, w tym w najbardziej prestiżowym konkursie iF DESIGN AWARD. Oprócz pięknego wyglądu nie zapominajmy jednak o dopasowaniu sprzętu do miejsca, w którym będzie stało, aby zapewnić sobie łatwy dostęp do zbiorników na wodę i ziarna kawy. 

 

Jakie ekspresy Jura najlepiej nadają się do użytku domowego?

 

JURA ENA 8

Anirax - Jura ENA8

 

Model ten pojawił się w 2018 roku i od razu wzbudził bardzo duże zainteresowanie. Jeśli mamy mało miejsca w kuchni to urządzenie jest wręcz idealne (szerokość 21 cm + 6 cm zbiornik na wodę, wysokość 32,3 cm i głębokość 44,5 cm). Ekspres posiada oryginalny design dopracowany w każdym calu. Proste linie urządzenia w połączeniu z zaokrąglonym zbiornikiem na wodę (1,1 l) przypominającym strukturą i kształtem kryształową karafkę jeszcze bardziej podkreślają jego wyjątkowość.

JURA ENA 8 dostępna jest w 4 wersjach kolorystycznych - Nordic White, Sunset Red, Metropolitan Black oraz najbardziej okazałym Signature Line - Massive Aluminium (wykonanym w całości z grubego na 3 mm aluminium). Kolorowy wyświetlacz TFT 2,8 z dużymi ikonami i sterowanie za pomocą zdefiniowanych przycisków zapewnia bardzo prostą obsługę urządzenia.

 

Anirax - Jura ENA8

 

JURA ENA 8 oferuje w sumie 10 specjałów: ristretto, espresso, kawa, cappuccino, espresso doppio, espresso macchiato, latte macchiato, Flat White, porcję pianki mlecznej i gorącej wody.

Z racji małych rozmiarów modele ENA posiadają kompaktową jednostkę zaparzającą VC z regulacją mocy od 6 do 10 g kawy. Wydajność ekspresu jest na poziomie 5-10 kaw dziennie.

 

JURA E8

 

Anirax - Jura E8

 

To zdecydowanie nasz faworyt i najlepiej sprzedający się ekspres JURA do użytku domowego. Jest większym urządzeniem niż opisywana wcześniej ENA8, niemniej jednak jego wymiary (szerokość 28 cm, wysokość 34,6 cm i głębokość 44,4 cm) również pozwalają na ustawienie prawie w każdej kuchni. Większe wymiary to też bardziej pojemne zbiorniki na wodę (1,9 l) oraz na ziarna (280 g) i większa jednostka zaparzającą VC z regulacją mocy od 5 do 16 g kawy. Wszystko to idzie w parze z wydajnością ekspresu, który przystosowany jest do serwowania 40 kaw dziennie.

W 2018 roku JURA E8 przeszła lifting. Zmienił się wygląd zbiornika na wodę z gładkiego na piękny karbowany, dodano specjały kawowe, zmieniono dyszę do spieniania mleka oraz wymieniono osłonę tacki ociekowej.

Model ten dostępny jest w 3 wersjach kolorystycznych Dark Inox, Platinum oraz Piano White.

 

Anirax - Ekspresy Jura

 

JURA E8 oferuje 15 specjałów: 1-2 ristretto, 1-2 espresso, 1-2 kawa, 1-2 espresso doppio, espresso macchiato, cappuccino, latte macchiato, Flat White, porcję pianki mlecznej i gorącej wody.

 

JURA S8

JURA S8 to ulepszona wersja E8. Największą zaletą tego modelu jest kolorowy (4,3"), dotykowy wyświetlacz TFT o wysokiej rozdzielczości z możliwością dowolnej konfiguracji specjałów kawowych. Za pomocą kolorowego wyświetlacza i wizualizacji komunikatów można w szybki i bardzo prosty sposób obsługiwać cały ekspres. JURA S8 wyposażona została w nową profesjonalną dyszę do spieniania mleka, wyprodukowaną z najwyższej jakości materiałów, która gwarantuje perfekcyjną piankę mleczną do specjałów kawowych oraz gorące mleko.

Model dostępny jest w 2 wersjach kolorystycznych Moonlight Silver i Chrome.

 

Anirax - Jura S8

 

JURA S8 oferuje 15 specjałów: 1-2 ristretto, 1-2 espresso, 1-2 kawa, espresso macchiato, cappuccino, latte macchiato, Flat White, mleczna kawa, porcję mleka, porcję pianki mlecznej i gorącej wody.

Wielkość zbiorników: na wodę (1,9 l) na ziarna (280 g), jednostka zaparzającą VC z regulacją mocy od 5 do 16 g kawy; wydajność ekspresu na poziomie 40 kaw dziennie.

 

JURA J6

 

Anirax - Jura J6

 

Od samego początku otrzymała przydomek Królowa J6 i do dziś jest tak nazywana. JURA J6 dostępna jest tylko w jednym kolorze Piano White i pewnie to wpływa na jej wyjątkowość i miano najatrakcyjniejszego ekspresu na rynku. Oryginalny design urządzenia został doceniony i nagrodzony w różnego rodzaju konkursach wzorniczych, w tym w najbardziej prestiżowym konkursie iF DESIGN AWARD. Lekko zaokrąglona obudowa wykonana z bardzo wytrzymałych materiałów jest w całości biała. Kolorowy wyświetlacz TFT z dużymi ikonami i sterowanie za pomocą 6 zdefiniowanych przycisków oraz pokrętła Rotary Switch zapewnia bardzo prostą obsługę. Do tego podwójna chromowana wylewka, szklany grill na filiżanki i pokrętło Rotary Switch świecące w kolorze Blue Cristal dodaje J6 niesamowitego uroku.

JURA J6 oferuje w sumie 13 specjałów: 1-2 ristretto, 1-2 espresso, 1-2 kawa, cappuccino, latte macchiato, Flat White, porcję mleka, porcję pianki mlecznej i gorącej wody.

Wielkość zbiorników: na wodę (2,1 l) na ziarna (250 g), jednostka zaparzającą VC z regulacją mocy od 5 do 16 g kawy; wydajność ekspresu na poziomie 40 kaw dziennie.

 

JURA Z6

Jura Z6 to zdecydowanie urządzenie klasy premium i prawdziwy król wśród ekspresów do kawy. Po liftingu w 2018 model Z6 przeszedł sporą metamorfozę i to nie tylko w wyglądzie zewnętrznym ale przede wszystkim w zastosowaniu nowych technologii sprawiając, że jest to bardzo inteligentne urządzenie. Na nowym 3,5 calowym wyświetlaczu TFT pojawia się 8 napojów, przy czym Z6 rozpoznaje preferencje smakowe użytkowników i automatycznie dopasowuje ekran startowy do ich najczęstszych wyborów. Największą zaletą Z6 jest nowy młynek Professional Aroma Grinder, który zapewnia wysoką jakość mielenia i jeszcze więcej aromatu, a przy tym jest zdecydowanie bardziej cichy niż poprzednik.  

 

Anirax - Jura Z6

 

Piękny wygląd urządzenia podkreślają chromowane dodatki i karbowany zbiornik na wodę podświetlany niebieską poświatą zapewniając tym samym niesamowite doznania wizualne. Ekspres posiada jedną zintegrowaną wylewkę podświetlaną jasnym światłem w momencie przygotowywania mlecznych specjałów oraz światłem bursztynowym w chwili zaparzania czarnych kaw.

JURA Z6 posiada nowy system obiegu płynów, który pozwala na przyrządzanie specjałów kawowych, jak od najlepszego baristy. W przypadku specjałów typu lungo, kawa po ekstrakcji zostaje automatycznie zmieszana z gorącą wodą, dzięki czemu otrzymujemy lekkostrawne napoje, jak również możliwość przygotowania całego dzbanka wyśmienitej kawy.

 

Anirax - Jura Z6

 

Model dostępny jest w 2 wersjach kolorystycznych Diamond Black i Aluminium.

JURA Z6 oferuje w sumie 22 specjały: 1-2 ristretto, 1-2 espresso, 1-2 kawa, cappuccino, caffe latte, 1-2 caffe Barista, 1-2 lungo Barista, espresso doppio, espresso macchiato, latte macchiato, Flat White, porcję mleka, porcję pianki mlecznej, dzbanek kawy i gorącej wody oraz wody na zieloną i czarną herbatę.

Wielkość zbiorników: na wodę (2,4 l) na ziarna (280 g), jednostka zaparzającą VC z regulacją mocy od 5 do 16 g kawy; wydajność ekspresu na poziomie 50 kaw dziennie.

Jednym słowem JURA Z6 to bez wątpienia najlepszy ekspres do kawy dostępny w tej chwili na rynku, który idealnie sprawdzi się w domu, uwzględniając zarówno doznania smakowe, jak i łatwość użytkowania.

 

Ekspresy do kawy JURA to bardzo solidne urządzenia, które przy zachowaniu odpowiedniej higieny i systematycznym czyszczeniu posłużą nam wiele lat, ciesząc nas zawsze idealnym smakiem kawy. Wysoka jakość urządzeń potwierdzona jest szeregiem pozytywnych opinii, jakie możemy znaleźć w internecie na różnego rodzaju forach, gdzie wypowiadają się zadowoleni użytkownicy. Nic też dziwnego, że od ponad 10 lat ambasadorem marki JURA jest jeden z najbardziej utytułowanych tenisistów na świecie - Roger Federer, który podkreśla wspólne wartości, takie jak: szwajcarskie pochodzenie, precyzja, profesjonalizm, prestiż i dążenie do doskonałości w każdym calu.

 

JURA Kampania promocyjna

 

Jedynym minusem ekspresów JURA może być cena, jednak biorąc pod uwagę wysoką jakość urządzeń to z pewnością warto postawić tę jakość i cieszyć wyśmienitą kawą przez wiele dobrych lat.

Naszym zdaniem….  warto postawić na JURĘ.

    

W przypadku dodatkowych pytań, zawsze pozostajemy do dyspozycji. Piszcie na adres: biuro@anirax.pl

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl