Ekspres do kawy dla miłośników espresso - polecane modele. 0

Ekspres do kawy dla miłośników espresso - polecane modele

Wielu miłośników espresso uważa, że jedynie w ekspresie kolbowym możemy przygotować idealne espresso. Bez wątpienia, ekspres kolbowy to dla wielu kawoszy klasyka. Niestety, aby zaparzyć perfekcyjne espresso, musimy posiadać pewną wiedzę (na temat samego ziarna, grubości mielenia) oraz umiejętności przygotowania napoju (odpowiednie ubicie ziarna w kolbie, czas zaparzania). Ekspresy kolbowe to urządzenia dla smakoszy, dla których przygotowanie kawy jest swego rodzaju rytuałem. Dlatego w tym artykule skupimy się wyłącznie na ekspresach automatycznych, których głównym zadaniem jest przygotowanie pysznego, aromatycznego espresso.

 

Najlepszy ekspres do kawy espresso – co wybrać?

Na wstępie warto podkreślić, iż do tej pory miłośnicy espresso, tak bardzo wywyższali ekspresy kolbowe, gdyż podczas parzenia mogli mieć pełną kontrolę na każdym etapie przygotowania espresso. Jednak producenci ekspresów ciśnieniowych opracowali rewolucyjne technologie, które oczywiście nie zastąpią prawdziwego baristy, ale mają imitować jego pracę, dając nam możliwość wyboru spośród różnych metod zaparzania. Dzięki takim rozwiązaniom, stosując jeden rodzaj ziarna, możemy otrzymać różny efekt końcowy.   

 

Polecane modele ekspresów automatycznych - specjaliści od espresso

 

Ekspres JURA D6 

Anirax - JURA D60 specjalista od espressoEkspres do kawy JURA D6

 

Dlaczego warto kupić automatyczny ekspres JURA D6? W ekspresie JURA D6 zastosowano rewolucyjny system zaparzania (P.E.P.®), czyli  Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej, który optymalizuje czas ekstrakcji, dzięki czemu kawa rozwija pełnię smaku i aromatu. Do tego duża jednostka zaparzania z regulacją ilości kawy od 6g  do 16g sprawia, że urządzenia JURA nie mają sobie równych w przyrządzeniu wyśmienitej kawy. Warto też wspomnieć o inteligentnym systemie filtrowania wody (I.W.S.®), który wykrywa filtr Claris Smart automatycznie, a jego stosowanie gwarantuje wodę doskonałej jakości, jeszcze bardziej podkreślając głębię smaku. Dodatkową zaletą urządzenia jest manualna dysza do przygotowania pysznego cappuccino. 

Jednym słowem JURA D6 to bardzo minimalistyczne urządzenie z prostą obsługą, które parzy naprawdę bardzo dobrą kawę.

Pełną prezentację produktów znajdziesz tutaj → JURA D6 Platinum i JURA D6 Piano Black

 

Ekspres Melitta Purista - nowość od Melitta

Anirax - Melitta Purista specjalista od espressoEkspres Melitta Purista dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych

 

Jakie plusy ma najnowszy ekspres Melitta Purista? W tym innowacyjnym urządzeniu zastosowano nowe sterowanie pompą, które gwarantuje idealny czas kontaktu kawy z wodą, dzięki czemu możemy rozkoszować się dwoma klasykami, espresso i café crème, z jeszcze bardziej udoskonalonym smakiem i aromatem. Na korzyść tego ekspresu do kawy przemawia dodatkowo cichy młynek, funkcja moja kawa oraz konstrukcja – model ten ma jedynie 20 cm szerokości i bez problemu zmieści się w każdej kuchni.

Naszym zdaniem ekspres Melitta Purista to również bardzo minimalistyczne urządzenie z banalnie prostą obsługą, które przygotowuje bardzo dobrą kawę.

Pełną prezentację produktów znajdziesz tutaj → Melitta Purista Czarny i Melitta Purista Srebrny

 

Ekspres Nivona 670/680

Anirax - Nivona 680 specjalista od espressoEkspres do kawy Nivona 680 Black Cube

 

Kolejnym polecanym ekspresem automatycznym do espresso jest Nivona 670 i 680. Oba modele posiadają system Aroma Balance, czyli ukrytego "Barista in a box", który daje nam możliwość wyboru spośród trzech profili smakowych. Profile: dynamiczny, stały i intensywny zostały opracowane w celu osiągnięcia maksymalnego aromatu i precyzyjnej ekstrakcji. Każdy proces polega na różnej intensywności i czasie przepływu gorącej wody przez świeżo zmielone ziarna. Aroma Balance System za każdym razem ma dopasować profil smakowy do naszych oczekiwań. Do zalet ekspresu Nivona 670 i 680 należy też duży, kolorowy wyświetlacz, intuicyjna obsługa oraz manualna dysza do spieniania mleka, którą opanuje nawet początkujący miłośnik kawy.

Pełną prezentację produktów znajdziesz tutaj → Nivona 670 Silver Line i Nivona 680 Black Cube

 

Zapraszam serdecznie do zapoznania z aktualną ofertą naszego sklepu internetowego anirax.pl, gdzie znajdziecie najlepsze ekspresy do kawy JURA, Nivona i Melitta. Sprzedajemy również skuteczne środki do konserwacji i czyszczenia tego typu sprzętu.

W przypadku dodatkowych pytań zawsze chętnie pomogę, piszcie na adres: anita.godlewska@anirax.pl

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl